В Бухаре на месяц будет временно ограничено движение возле мечетей в вечернее время
Уважаемые жители города и гости области!
Управление внутренних дел Бухарской области сообщает, что в связи с проведением молитв «Таравих» в священный месяц Рамадан, на основании соответствующего распоряжения хокима города Бухары, с 18 февраля по 19 марта 2026 года ежедневно с 18:00 до 24:00 будет временно ограничено движение транспортных средств на прилегающих к следующим мечетям улицах:
🔹 К мечети «Файзобод»:
от перекрёстка улицы «Ибн Сино» с улицей «Дилкушо» до пересечения с улицей «Ок масжид» (2524-автоколонна);
🔹 К мечети «Дилкушо»:
от пересечения улицы «Дилкушо» с улицей «Ибн Сино» до пересечения с улицей «Халкобод» (декханский рынок «Дилкушо»);
🔹 К мечети «Боло Ховуз»:
от пересечения улицы «Абу Хафс Кабир» с улицей «М. Карим» до пересечения с улицей «Ходжа Нуробод» (от кругового движения до поворота к школе №6);
🔹 К мечети «Абу Хафс Кабир» (Хазрати Имам):
от пересечения улицы «Абу Хафс Кабир» с улицей «Ибн Сино» (круговое движение «Raymag») до пересечения с улицей «Вобкент»;
🔹 К мечети «Волидаи Абдулазизхон»:
от пересечения улицы «Хавзи Нав» с улицей «М. Икбол» до пересечения с улицей «Джуйбор» (перекрёсток «Трикотаж»);
🔹 К мечети «Умар ибн Хаттоб»:
по улице «Алпомиш»;
🔹 К мечети «Пиридостгир»:
по улице «Пиридостгир»;
🔹 К мечети «Сайфиддин Бахарзий»:
по улицам «Зульфия» и «И. Муминов».
Кроме того, при необходимости может быть временно приостановлено движение автотранспорта и на автомобильных дорогах и уличных сетях, ведущих к другим мечетям города и районов, расположенным вдоль магистральных дорог.
Просим всех участников дорожного движения с пониманием отнестись к ситуации и строго соблюдать указания сотрудников, регулирующих движение.
Shahrimiz aholisi va viloyatimiz mehmonlari diqqatiga!
Buxoro viloyati Ichki ishlar boshqarmasi muqaddas Ramazon oyi davomida o‘qiladigan «Taroveh» namozlari munosabati bilan, Buxoro shahar hokimining tegishli farmoyishiga asosan, 2026-yil 18-fevraldan 19-martga qadar har kuni soat 18:00 dan 24:00 gacha quyidagi masjidlar va ularga tutash ko‘chalarda transport vositalarining harakati vaqtincha cheklanishini ma’lum qiladi:
“Fayzobod” masjidiga olib boruvchi: “Ibn Sino” ko‘chasining “Dilkusho” ko‘chasi bilan kesishgan chorrahasidan “Oq masjid” (2524-avtojamlanma) ko‘chasi bilan kesishgan qismigacha;
“Dilkusho” masjidiga olib boruvchi: “Dilkusho” ko‘chasining “Ibn Sino” ko‘chasi bilan kesishgan qismidan “Xalqobod” ko‘chasi (“Dilkusho” dehqon bozori) bilan kesishgan qismigacha;
“Bolo hovuz” masjidiga olib boruvchi: «Abu Hafs Kabir» ko‘chasining «M.Karim» ko‘chasi bilan kesishgan qismidan “Xo‘ja Nurobod” ko‘chasi (aylanma harakatdan 6-maktabga burilish) bilan kesishgan qismigacha;
“Abu Hafs Kabir” (Hazrati Imom) masjidiga olib boruvchi: «Abu Hafs Kabir» ko‘chasining “Ibn Sino” ko‘chasi (“Raymag” aylanma harakati) bilan kesishgan qismidan «Vobkent» ko‘chasi bilan kesishgan qismigacha;
“Volidai Abdulazizxon” masjidiga olib boruvchi: “Havzi Nav” ko‘chasining «M.Iqbol» ko‘chasi bilan kesishgan qismidan «Jo‘ybor» ko‘chasi (“Trikotaj” chorrahasi) bilan kesishgan qismigacha;
“Umar Ibn Xattob” masjidiga olib boruvchi: «Alpomish» ko‘chasi bo‘ylab;
“Piridastgir” masjidiga olib boruvchi: «Piridastgir» ko‘chasi bo‘ylab;
“Sayfiddin Boxarziy” masjidiga olib boruvchi: «Zulfiya» hamda «I.Mo‘minov» ko‘chalari bo‘ylab.
Shuningdek, shahar va tumanlardagi katta yo‘l yoqasida joylashgan barcha masjidlarga olib boruvchi avtomobil yo‘llari va ko‘cha tarmoqlarida ham zaruriyat tug‘ilganda transport vositalarining harakati vaqtinchalik to‘xtatilishi mumkin.
Barcha yo‘l harakati ishtirokchilaridan vaziyatga to‘g‘ri baho bergan holda, tartibga soluvchi xodimlarning ishoralariga qat’iy amal qilishlarini so‘rab qolamiz.